Kyselina hyaluronová

Kyselina Hyaluronová

Co je kyselina hyalurunová a kdy byla objevena?

Kyselina hyaluronová je tělu vlastní látka, která byla objevena v první polovině minulého století. V roce 1942 patentována maďarským vědcem Balazsem, který jí byl posedlý a neustále zkoumal její účinky a vlastnosti.  Patentována jako komerční náhrada vaječného bílku v pekařských produktech. Dříve se vyráběla z kohoutím hřebínků, očí tučňáků, z hovězího dobytku, dnes se díky skvělému pokroku a vývoji vědy a techniky vyrábí na základě genetické modifikace bakterií. V 60. letech se s ní díky léčivému účinku léčily popáleniny a kožní vředy. V 70. letech jí začínají používat oční chirurgové. V současnosti jí využívá kromě již zmíněných odvětví i kosmetický průmysl v hydratačních krémech, sérech, maskách, kosmetice na vlasy. Kůže obsahuje až 50 % Kyseliny Hyaluronové z celkového množství obsaženého v těle. Mladá pleť obsahuje kyseliny více, díky tomu má schopnost v sobě zadržovat vodu, je vyhlazená, pružná, lépe zásobená živinami a chráněná před působením volných radikálů. Kyselina Hyaluronová se běžně vyskytuje v lidském těle – za oční čočkou, v kloubní tekutině, kožní tkáni, pupeční sňůře, ale postupem času jak stárneme, jí ubývá a pleť ztrácí na své elasticitě. Kolem 30-40. roku života (záleží na dědičných proporcích a životním stylu) začne její množství v pokožce pomalu ubývat a to se projevuje ztrátou pružnosti, zhoršenou výživou pleti, nedostatečnou hydratací, pleť začíná povadat.

Jaký je účinek kyseliny hyaluronové a na jakém principu funguje?

Obecně kyselina hyaluronová zjemňuje vrásky, dodává pleti pružnost i vláhu, váže v těle kolagen a elastin. Její molekuly na sebe vážou vodu (až tisícinásobek vlastní váhy), při aplikaci na pleť se tedy voda pomalu vstřebává do pokožky. Pleť se vyplňuje, působí hladce a svěže. V estetické medicíně se používá k vyplnění statických vrásek, které vznikají a prohlubují se s věkem a také díky pohybu mimických svalů. Ošetření kyselinou hyaluronovou pomáhá vyplnit vrásky, ale zároveň podporuje v pokožce tvorbu kolagenu.  Čistá kyselina hyaluronová se přidává do běžných v obchodě dostupných pečujících přípravků a do injekčních výplní, které se vpravují do rtů, pleti – používají jí estetičtí chirurgové.Aplikaci kyseliny hyaluronové by měl provádět zkušený lékař. Samotný výsledný efekt závisí na druhu výplně, jejím množstvím, ale i na hloubce vrásek.

 

Plazmaterapie

Proces stárnutí lze přibrzdit jedinečnou terapií pro regeneraci a stimulaci kožních buněk založenou na aplikaci vlastní plazmy obohacené růstovými faktory z krevních destiček a o kyselinu hyaluronovou.

Hydrolifting

Vzhledem k tomu, že krémy nikdy neproniknout hluboko do spodních vrstev kůže, je jediným řešením injekční podání. Aplikace séra s kyselinou hyaluronovou se provádí ultratenkou jehlou rovnoměrně do pokožky celého obličeje a do střední vrstvy kůže. Včasná aplikace hydroliftingu po 30. roku má preventivní anti-aging efekt.

Alergické reakce na kyselinu hyaluronovou nejsou v případě tělu vlatní kyseliny hyaluronové časté, ale mohou se objevit v místě vpichu bolesti, či otoky. Stejně tak možnost horečky nebo oparu nad rtem,kde byl proveden zákrok.

V případě zájmu o aplikaci kyseliny hyaluronové nás neváhejte kontaktovat, milerádi Vás seznámíme s bližšími informacemi – kontakt zde.